Roveriáda 2016: Až na vrchol!

Kunčina Ves, 22.-28. srpna 2016

Heslo letošního ročníku Roveriády "Až na vrchol" už od začátku předurčovalo její účastníky k plnění mnoha psychických i fyzických výzev. Náladu roveriádníků proto v průběhu celého týdne v Kunčině Vsi zaznamenával sofistikovaný přístroj s názvem Náladometr, kam se táborníci průběžně svěřovali se svými pocity. Zatímco ještě první den se to ve vzkazníku hemžilo vzkazy o maximálním odvazu, hned druhý den už padla nejedna stížnost na bolavé tělo.

V úterý odpoledne si totiž účastníky odvedla k vojenskému výcviku posádka s velitelem Pavlem, aby je připravila na nadcházející těžké časy. Náročný okruh plný lesních překážek a nástrah plnili kadeti dle vlastního uvážení, motivovaní pouze vlastní vůlí a pokřiky generálů. Vojenský výcvik předčasně ukončila až vzpoura unavených vojáků, kteří přepadli překvapené velitele. Po náročném odpoledni se to pak proto ve vzkazníku hemžilo stížnostmi typu "nemůžu se hnout" nebo "chci spát". Těžká dřina se však dvěma nejlepším vojínům vyplatila, jelikož povečeřeli ve velitelském stanu, kde si za doprovodu živé hudby dopřáli tříchodovou večeři včetně vybraných drinků.

Třetí den pak roveriádníci zahájili stylově - občerstvením z amerického snídaňového automatu, který se bohužel porouchal už po chvíli používání. Na některé hladové krky tak čekal voňavý čokoládový donut, zatímco na jiné zbyl místo objednaného párku v rohlíku jen kečup. Odpoledne si účastníci zaběhali u hry Nejkrásnější brouci tropů, aby pak získané výdělky roztočili ve večerním kasinu. Hráče od pokerových stolů odtrhla až náhlá smrt milenky majitele kasina, jehož vraha se rozbouřenému davu podařilo dopadnout až dlouho po půlnoci.

Čtvrtý den byl zasvěcen celodennímu Závodu tří vrchů, ve kterém dvojice pěšky absolvovaly vybraný okruh, na kterém plnili nejrůznější úkoly od vybíhání 139 schodů na vysokou rozhlednu, až po obtížný logický úkol. Vítězná smíšená dvojice získala kromě sladké odměny také nehynoucí slávu celého tábora. Další den ráno si pak vyčerpaní závodníci odpočinuli u výroby lakrosových holí, aby si pak původně indiánskou hru sami zahráli. Tentýž večer pak byli táborníci odvedeni ke slavnostním Hunger Games, během kterých prožili noc plnou zvratů i strachu v temném lese. Hladové hry vyvrcholily následujícího rána soubojem přeživších na otevřené louce. Ještě než byl čas odjet domů, se účastníci zasmáli v Homeless Academy, kde spolu se zkušenými bezdomovci potrénovali, jak přežít na ulici. Před tradičním závěrečným ohněm ještě roveři stihli vypustit lampiony štěstí, kam napsali svá přání i pocity z končícího tábora.

Z týdne plného dobrodružných her odjížděli účastníci sice chudší o několik hodin spánku, ale zato bohatší o nová přátelství a silné zážitky. Někteří z nich se pak znovu sešli na víkendových Dozvucích Roveriády, kde zavzpomínali na prožitá dobrodružství a zažili nová. Pokud i vy chcete prožít jeden z nejlepších týdnů vašeho života a poznat nové kamarády, přihlaste se na náš roverský adrenalinový tábor, jeho organizátoři se na vás už teď moc těší. Tak na shledanou v srpnu!